Rühmatöö arvustus: Suur Vend ja (pahade) asjade internet

Rühmatöö arvustus

Lugesin läbi kursusekaaslaste kirjutatud rühmatööd ja arvustuse kirjutamiseks valisin artikli nimega "Suur Vend ja (pahade) asjade internet", sest see teemapüstitus on mind juba ammu paelunud ja vast seetõttu kõnetas ka enim.

Artikliks valitud teema muutub aina enam ja enam oluliseks ning leiab üha rohkem ka kajastamist, kahjuks küll pigem väikese rahvahulga seas. Nende, kes tunnevad selle laialdase jälgimise üle muret, aga loodetavasti hakkab see huvi ka laiemalt levima, mida rohkem selliseid artikleid kirjutatakse. Seetõttu hindan teemavaliku väga heaks, ka vaatenurk on võrdlemisi objektiivne, on toodud välja jälgimise erinevad küljed, näidatakse nii negatiivset, kuhu me võime välja jõuda, seda Hiina näitel, samas ka positiivset külge, et jälgimise abil on näiteks võimalik tabada kurjategijaid.

Teemat on käsitletud võrdlemisi põhjalikult, see on alguseks päris hea lugemine ja kokkuvõte. Väga süvitsi minek ilmselt ei ole ka olnud eesmärgiks ja on tehtud hea töö, et panna lugeja ise asja edasi uurima, kui see teema huvitama peaks. Kirjutajad on igatahes endast parima andnud, et see huvi tekiks.

Tehnilise külje pealt kommenteerides peab ütlema, et saaks paremini. Jutt on küll arusaadav ja kergelt järgitav, aga samas on ka palju kirjavigu ja tekst pisut katkendlik, parema loetavuse huvides tasuks seda veel veidi viimistleda. Jääb mulje, et lõpptekst on kokku pandud rutakalt ja sellest ka need kerged eksimused. Üldiselt võib siiski rahule jääda, sest kõige olulisem on ju ikkagi mõte ja sellest aru saamisega probleeme ei teki.

Kokkuvõttes on tegu väga hea sissejuhatusega teemasse ja kuigi ise siit otseselt midagi väga uut teada ei saanud, siis veendusin taaskord, kui olulise teemaga ikkagi tegemist on ja kui väga see vajaks ühiskonnas laiemat teadvustamist, et kaoks ära see "ah, mis mul varjata on, las jälgivad!" suhtumine, mis on kahjuks väga levinud. Ehkki teoorias on mõte hea, et pidev jälgimine aitab kurjategijaid püüda ja kriminaalset tegevust ära hoida, siis, nagu ka artiklis välja on toodud – kurjategijad reeglina on vähe arukamad oma tegevuste varjamises ja ei aja kriminaalset juttu avalikult telefoni kaudu. Seega võita on selle jälgimisega vähe, kaotada aga palju. Hetkel me küll elame veel vabas ühiskonnas, kuid see võib iga hetk muutuda, ja siis on nii vabadus kui inimõigused ohus.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

E-ITSPEA 8: IT proff...?

E-ITSPEA 11: Arendus- ja ärimudelid

E-ITSPEA 9: IT juhtimine ja riskihaldus